Innowacyjne piece jakie nadają się do użycia w branży przemysłowej a także w laboratorium

Innowacyjne piece nadające się do wykorzystania w branży przemysłowej oraz w laboratorium wytwarza Energoel. Można je także stosować w odlewniach, pracowniach złotniczych lub w zakładach przeróbki odpadów ponownego przetworzenia. Wskazane piece nowej generacji skonstruowane są z elementów o wysokiej jakości. Z tego względu zaliczają się do niezawodnych. Intensywne mieszanie metalu gwarantuje jednolitość stopów, co jest znaczące przy topieniu złomów metali. Każdy z piecy jest opisany oraz podane są jego cechy techniczne. Pod linkiem  https://energoel.pl/produkt/piec-indukcyjny-seria-pdp/ można również sprawdzać podzespoły z jakich piece są zrobione i wyposażenie.

Nowocześnie zaprojektowane piece indukcyjne, produkowane na bazie pewnych technik gwarantują niskie straty mocy, co redukuje koszty eksploatacyjne, związane z mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Firma wprowadziła jest oryginalny system IPM , czyli EnergoEl. Pozwala on na optymalne, automatyczne dopasowanie mocy pieca PDP do zmieniających się parametrów wsadu.

Każdy piec wykonany jest w procesie zastosowaniem hartowania indukcyjnego, czyli procesu służącego utwardzaniu powierzchni elementów ze stali i innych stopów, wykorzystującego zjawiska nagrzewania prądem elektrycznym. To zapewnia stabilność powierzchni pieca, jego odporność na eksploatację przy jednoczesnym zachowaniu plastyczności rdzenia. Dodatkowo, wykwalifikowani inżynierowie przeprowadzają modernizacje działających linii oraz stanowisk do grzania starszej daty. Zmieniają je na piece w odwołaniu do nowszych realizacji.

Eksperci zajmują się naprawą podzespołów mechanicznych i przeprowadzają modernizacje systemów automatyki sterującej procesami produkcyjnymi. Klienci są usatysfakcjonowani ze świadczeń naprawczych z użyciem hartowania indukcyjnego. To pozwala dostosować piec indukcyjny do wymaganych czynności. Udostępnione piece można rzeczywiście dostosować do czynności w wybranym zakładzie, co potwierdzają dotychczasowe opinie właścicieli laboratorium.