Jak urządzić pokój małego dziecka?

Pokój malucha to miejsce szczególne – takie, w którym uczy się, co znaczy samodzielność, dbanie o przestrzeń wokół siebie, ale przede wszystkim, w którym ma czuć się bezpiecznie i komfortowo. Jak go urządzić?

Jakie meble powinny się znaleźć w pokoju dziecięcym?

Na stronie https://www.meble.pl/poradnik można odnaleźć wiele praktycznych informacji o sposobach urządzania pokoi w domu, aby były one maksymalnie funkcjonalne i dostosowane do mieszkających w nim osób. Podstawą jest oczywiście piękne łóżeczko – niewielkich rozmiarów, ze specjalnymi ramami zabezpieczającymi przed wypadnięciem oraz zwiększającymi komfort spania. Takie łóżeczka dostępne są w wielu kolorach, a nawet w wersji piętrowej ze zjeżdżalnią! Zabawa w nich to prawdziwa frajda dla malucha, a przy tym bezpieczny i kojący sen. Należy także zatroszczyć się o to, by w pokoju malucha był mały stolik z krzesełkiem odpowiednim do wzrostu dziecka, by mogło ono tam ćwiczyć pisanie i malowanie. Przyda się też kącik z zabawkami, a nawet ścianka wspinaczkowa lub drabinki gimnastyczne – dzieci uwielbiają takie detale i dzięki nim mogą się świetnie bawić same w pokoju. Niezbędna będzie też szafa lub komoda do przechowywania dziecięcych ubrań.

Jak dopasować umeblowanie do dziecka i pomieszczenia?

W małych pokojach warto stosować rozwiązania typu 2 w 1, które pomogą rozwiązać kwestię wygodnego użytkowania bez zajmowania przestrzeni. Należy pamiętać o tym, aby dziecięce mebelki były lekkie, i aby nie posiadały żadnych ostrych krawędzi. W przypadku szuflad czy szafek warto stosować specjalne zabezpieczenia, które zapobiegają przytrzaśnięciu palców dziecka podczas zabawy w otwieranie.

Każdy rodzic najlepiej wie, jak umeblować czy udekorować przestrzeń, aby jego dziecko czuło się tam bardzo dobrze, i aby było bezpieczne nawet podczas samodzielnych zabaw, gdy rodzic jest za ścianą. Odpowiednio wybrane meble z pewnością pozwolą o to zadbać, i dzięki temu uda się umeblować pokój tak, aby dziecko czerpało z niego maksimum korzyści.