Jakie funkcjonalności i parametry powinien mieć wideodomofon

W prywatnych domach coraz częściej zamiast typowych domofonów instalowane są wideodomofony. Akurat łatwo to zrozumieć, gdyż cenowo nie wychodzi to jakoś bardzo drożej, a ogólny komfort używania tego urządzenia będzie znacznie wyższy. Ale zakupienie dobrego wideodomofonu wcale takie proste nie będzie, i należy mieć tu na uwadze parę bardzo ważnych przeczy. W pierwszej kolejności trzeba ustalić, czy dane urządzenie będzie obsługiwało pojedynczą posesję, czy też dwie, ze wspólną bramą. W tym drugim przypadku bardzo dobrze da sobie radę wideodomofon dwurodzinny, w którym jedna jednostka zawierająca kamerę jest podłączona do dwóch sterujących.

Jeśli chodzi o te urządzenia niezwykle ważna musi być jakość wyświetlanego obrazu, a ta zależy od paru rzeczy. Po pierwsze dużą rolę odgrywają techniczne parametry samej kamery, tu bardzo się przydaje tryb pracy w podczerwieni a także zestaw diod doświetlających. Lecz to co rejestruje układ kamery należy gdzieś oglądnąć – tak więc należy zobaczyć, jakimi parametrami dysponuje wyświetlacz.

Wideodomofon jednorodzinny zależnie od producenta może mieć przekątną ekranu od pary do nawet dziesięciu cali, na większym widzi się znacznie więcej szczegółów, lecz też trzeba się liczyć z wyższą ceną zakupu.

Moduły można ze sobą łączyć za pomocą kabli lub sieci wi-fi. To drugie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze. Nie trzeba bowiem ciągnąć przez całe podwórko dedykowanych przewodów, a poza tym sieć daje możliwość dołożenia do układu urządzenia mobilnego. Tego typu możliwości między innymi posiada wideodomofon eura, ogromnie popularny pośród kupujących.