Kroki budowy domu – przekonaj się, jak to wygląda

Tak w samej rzeczy jeżeli gra toczy się o budowanie domu, to mówimy tutaj o pewnym procesie, który to jest określany mianem następnych etapów. Istnieje pewien przygotowany porządek, który to ma miejsce przy stawianiu budynku, jakim jest dom.

Budowa domu to trzy fazy, o których można oznajmić oraz jakie to wynikają w trakcie stawiania obiektu. Pierwszym etapem jest tu tak zwany „stan zerowy”, jaki to nie obejmuje jeszcze samej konstrukcji, a tylko ciąg kroków, jakie należy podjąć przed zainicjowaniem prac. Powiadając krótko wymagane jest tu wytyczenie działki pod zabudowę, ustawienie ogrodzenia, plan zagospodarowania terenu oraz wszelkie inne formalności prawne których to trzeba dopilnować.

Kiedy tak właściwie postawimy ściany fundamentowe i poprowadzimy podziemne instalacje wchodzimy do drugiego etapu budowy domu, który to określany jest jako stan surowy. Obejmuje on zawody naziemne, a zatem przede wszystkim stawianie samego obiektu. Wówczas to murujemy wszelkie ściany, tak zewnętrzne, jak oraz wewnętrzne, konstruujemy ewentualne klatki schodowe, budujemy półpiętra i stropy, otwory okienne i drzwiowe, a też kryjemy budynek więźbą dachową, razem z jej pokrywaniem – polecamy pozwolenie na budowę domku letniskowego. Można tutaj jeszcze wspomnieć o otworach wentylacyjnych i kominowych. Kiedy stworzony przez nas obiekt stoi czeka nas następny proces, jaki dalej określamy mianem „stanu surowego”, chociaż w przypadku tworzenia całej konstrukcji powiadamy o „stanie surowym otwartym”, natomiast wszelkie roboty wykończeniowe to „stan surowy zamknięty”.

Wyjątkowymi zewnętrznymi robotami są tutaj prace tynkarskie, a również wykonywanie zewnętrznej stolarki okiennej oraz każdych drzwi prowadzących do środka. Konstrukcja domu to tak faktycznie również cykl obejmujący prace wewnętrzne. Rozumiemy przez to takie czynności, jak zakładanie wszelkich instalacji wewnętrznych, tynkowanie ścian wewnątrz budynku, malowanie, sporządzanie wszelkiego rodzaju posadzek, instalowanie możliwych rozwiązań grzewczych, jak choćby nagrzewanie podłogowe, stolarka wewnętrzna, a także wyposażenie pomieszczeń sanitarnych w tak zwane białe elementy montażowe. Po wykonaniu tych prac następuje oddanie obiektu do użytku, kiedy tak właściwie to powiadamy o trzecim etapie, inaczej tak zwanym „stanie pod klucz”.