Które panele podłogowe wybrać?

Jeżeli chcemy urządzić swoją łazienkę w sposób niestandardowy i zrezygnować z wszechobecnej glazury oraz terakoty, należy zastanowić się, co w zamian? Edycja bogata, to wykorzystanie oczywistego kamienia.

Efektowne, lecz trochę pretensjonalne oraz niezwykle drogie. Wersja odrobinę skromniejsza może polegać na obudowaniu łazienki drzewem. Jest to też dość kosztowne, ponieważ nie każdy rodzaj drewna się do tego nadaje, a poza tym potrzebuje specjalistycznej obróbki oraz impregnacji by spełniało własną funkcję. Może więc panele podłogowe – panele laminowane Pleszew? Można wybrać rodzaj paneli najbardziej dzielnych na wilgotność.

W przypadku użycia ich na podłodze w łazience, wypada pamiętać o tym, że pomimo wodoodporności panele źle reagują na wodę dłużej na nich zalegającą i ulegają odkształceniu. Nie można wobec tego zostawiać na podłodze kałuż wody po kąpieli lub praniu. Użycie paru rodzajów paneli podłogowych w toalecie ma okazję zaowocować ciekawymi wynikami kolorystycznymi fakturalnymi. Poza tym, nie muszą to być same panele. Wolno spróbować skomponować je z malutkimi elementami drewnianymi, a tutaj i ówdzie niechby błysnął i marmur.