Ściany w mieszkaniu – jak je ozdobić i jakie akcesoria zakupić?

W trakcie planowania wystroju wnętrz mieszkalnych, w wielu przypadkach nie zwracamy gigantycznej uwagi na to jak mają wyglądać ściany. A przecież przez umiejętną ich ekspozycję wnętrze może właściwie mnóstwo zyskać. Wolno na przykład zdecydować się na zielone ściany. I nie chodzi tu o kolor farby, a o pionową prezentację roślin. Jest to ściana w specjalny sposób obsadzona należytymi roślinami, jakie są nawadniane przez wyjątkowy system. W ten sposób są też nawożone.

Praktycznie nic nie należy przy nich robić. Zielone ściany są niezmiernie olśniewające i niesamowicie wzbogacają cały wystrój wnętrz. Coraz to częściej decydują się na nie firmy, a szczególnie restauracje, które pod taką ścianę podporządkowują cały wystrój swoich wnętrz. W pewnych momentach nawet projektanci sprowadzają wybitnie rzadkie okazy, za jakie kontrahent płaci w rzeczy samej duże pieniądze.

Niemniej jednak wszystko rozchodzi się o to żeby zaskoczyć rodzinę czy również konsumentów niebywałą dekoracją ścienną – zobacz korek pod panele. Do takiego wnętrza niesłychanie pasują naturalne dodatki rodzaju kamienie, a nawet pokojowe fontanny. Świeczniki, obrazy, kwiaty to dodatki, które są na ogół wybierane w przypadku projektowania wnętrz.

One najporządniej oddają charakter pomieszczenia, muszą być tylko bez zarzutu dobrane. I co najistotniejsze nie może być ich za wiele. O ile w przypadku poduszek na sofę wolno jeszcze polemizować to kilkanaście świeczników w całym pokoju to już kolekcja, która ociera się o pewien kicz, a nawet tandetę. Wystrój wnętrz to niekiedy żmudna praca, szczególnie jeżeli klient ma jakiekolwiek kolekcje bibelotów, jakie pragnie bez żadnych zahamowań umieścić w projektowanych wnętrzach. Wtedy wypada je tak wyeksponować, żeby nie były centralnym punktem i nie stały gdzie popadnie.

Dziś trendy w wystroju wnętrz stawiają na minimalizm, a w następstwie tego nieraz rezygnuje się nawet z symbolicznych dodatków. Jeśli jednak chcemy stworzyć przytulny dom powinniśmy zastanowić się nad dobrym oświetleniem oraz właśnie akcesoriami, jakie uczynią, iż wystrój wnętrza będzie ciepły inaczej zachęcający do spędzania w nim większości czasu. A tylko porządnie urządzone wnętrze będzie przyciągało mieszkańców domu.