Sprawne działanie wentylatorów do pyłów wyprodukowanych w Nestro

Wdrożenie doskonale opracowanej technologii odpylania przez markę Nestro to następny dowód tego, że marka ta świetnie rozeznana jest w innowacyjnych rozwiązaniach jakie służą ochronie przyrody i dbaniu o kondycję zdrowotną pracowników w wyznaczonym miejscu. Optymalne odpylanie ma szczególne znaczenie w tych zakładach, gdzie używa się maszyn stolarskich i w centrach obróbczych. Pozwoli to zmniejszyć koszt zużycia maszyn zajmujących się obróbką drewna.

Nowoczesne instalacje odpylania, dostosowane do trybu pracy w konkretnym zakładzie są w stanie zastąpić niezautomatyzowane usunięcie odpadów powstających w wyniku produkcji. Nie ma mowy o tym, że jakiekolwiek odpady będą umieszczone w maszynie, wobec czego będzie ona funkcjonowała sprawnie. Technologie przedsiębiorstwa z tego obszaru przeznaczone są dla małych, jak i dla średniej wielkości firm.

W małych firmach mogą zostać wykorzystane: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB oraz filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Filtry workowe w zestawieniu z wentylatorem stanowią urządzenie odpylające. Można je używać na hali produkcyjnej. Filtry stanowiskowe da się podłączać do jednej albo do dwóch maszyn. To idealne wyjście dla zakładów, w jakich nie ma zbyt dużo maszyn. Filtry podciśnieniowe wyposażone są w niedużych rozmiarów Wentylatory do pyłów. Zwarta konstrukcja i mobilność pozwolą na zastosowanie w licznych miejscach pracy. Można do tego typu urządzenia podłączyć do 3 maszyn.

Dla średnich oraz dużych zakładów Nestro proponuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, dostosowany do oddzielania pyłu lub wiór pochodzenia drzewnego od 5 do 100 000 m3/h. Takie urządzenie zbudowane jest z komór, a więc można je dowolnie modernizować. Ma dużo zabezpieczeń technicznych, a więc nie trzeba się bać, że mogłoby wywoływać niebezpieczeństwo w miejscu pracy. Oferta bogatsza jest o instalacje zmniejszające ciśnienie, przeznaczone do takich miejsc, w jakich istnieje niebezpieczeństwo wybuchu pyłu. Urządzenia filtracyjne oczyszczają wtedy pył z groźnych mieszanek powietrza.