Znikome dekoracje, a gigantyczny wynik – zdecyduj się na lamele ścienne

Przestronność sprzęga nam się z jasnymi pomieszczeniami i gigantycznymi oknami. Takie cechy posiada styl współczesny, a to znaczy przestronność oraz brak przepychu, niepomocnych mebli oraz zdobień. W stylu nowoczesnym w większości wypadków urządzają własne mieszkania młodzi ludzie, którzy weszli w posiadanie własnego pierwszego, własnego domu, czy mieszkania. Jakim sposobem wcześniej dostrzegliśmy to przestronność cechuje ten współczesny klimat wnętrza.

Salon, który jest centrum naszej posiadłości, coraz to częściej jest aranżowany jako jedna całość wspólnie z kuchnią i jadalnią. Taka przestronność zezwoli na możliwość większego wykorzystania danej przestrzeni. Nie każdy ma w domu kolosalne pomieszczenie na salon, jakkolwiek każdy może stworzyć taki wynik. Istnieją pewne sposoby na optyczne powiększenie pokoju. Będą to jasne i zimne odcienie ścian, np. niebieski, biały, szary inne w zależności od odcieni danego koloru.

Optycznie powiększony wynik oprócz odcieni ścian mogą dać także połyskliwe materiały. Ciekawą opcją są również lamele ścienne – lamele producent. Kanapa w jasnym kolorze z akcesoriami innego odcienia poduszek, wykonane z lśniącego materiału zezwolą na zachowanie przestronności w salonie. Innym sposobem oraz bodaj najprostszym jest ustawienie jak najniższej ilości mebli, przy jak najprostszym ich wykonaniu. Meble powinny mieć prosty i funkcjonalny kształt, bez bezużytecznych dekoracji, ewentualnie z wstawkami metalu bądź też szkła.

By uzyskać przestronny rezultat w salonie należy także unikać wszelkich dekoracyjnych elementów, które jedynie zagraca pomieszczenie. Jeżeli chodzi o okna, długie zasłony oraz firany automatycznie pomniejszą nasze pomieszczenie, dlatego w małych salonach, niebezużyteczne są tylko żaluzje lub rolety.

Jedynym elementem dekoracyjnym mogą być oryginalne o ciekawych kontrastujących barwach, doniczki z kwiatkami. Jasna podłoga także optycznie powiększy salon, jakkolwiek jeśli nie czujemy się porządnie w samych oczywistych kolorach, akcesoria takie jak dywan, poduszki, kamień na ścianie, czy inne są w stanie być ciemne jednak w zimnej tonacji, dając rezultat powiększenia.